W środę, 29 grudnia, policjanci z posterunku w Nowogrodzie pomogli zagubionemu 79-latkowi. Przemarznięty mężczyzna błąkał się przy lesie nieopodal miejscowości Laski. W rozmowie z policjantami nie potrafił powiedzieć, jak się nazywa i co robi w tym miejscu. Nie wiedział nawet skąd i dokąd idzie. Mundurowi odwieźli mężczyznę do domu i przekazali pod opiekę rodzinie.

Wczoraj przed południem dzielnicowi z Posterunku Policji w Nowogrodzie, w trakcie patrolowania okolicy miejscowości Laski, zauważyli mężczyznę, który prowadził rower. Ich uwagę zwrócił fakt, że rower nie miał łańcucha, a mężczyzna wyglądał na zagubionego.

Senior był zziębnięty i zdezorientowany. Gdy policjanci zaczęli pytać mężczyznę o dane i miejsce zamieszkania, ten nie był w stanie im odpowiedzieć. Wtedy jeden z policjantów przypomniał sobie, że już kiedyś widział tego mężczyznę w sąsiedniej miejscowości. Gdy tam pojechali, bardzo szybko odnaleźli miejsce zamieszkania mężczyzny.

Okazało się, że 79-latek bez wiedzy rodziny wyszedł z domu. Na szczęście nie potrzebował opieki medycznej i już bezpieczny został pod opiekę rodziny.

Red. PS, fot. Podlaska Policja

Tagi: