Od 1 września 2021 r. pacjenci mogą korzystać z leczenia w nowo zakontraktowanych przez Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ poradniach: urologicznej, kardiologicznej, geriatrycznej, tomografii komputerowej. Przypominamy, że zniesione zostały limity przyjęć do poradni specjalistycznych.

Nowe poradnie działają przy szpitalach: Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie oraz Szpitalu Wojewódzkim im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

– Nowe poradnie specjalistyczne zakontraktowano na obszarach, gdzie była taka potrzeba oraz gdzie istnieją ku temu możliwości – zasoby materialne i kadrowe. Dzięki temu pacjenci z Grajewa, Suwałk, ale także okolic i regionu, zyskają większą dostępność do świadczeń w zakresie urologii, badania tomografii komputerowej, kardiologii, geriatrii – mówi Maciej Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ.

Placówki, które dysponują poradniami specjalistycznymi, mogą teraz w pełni wykorzystać swój potencjał – od dwóch miesięcy nie obowiązują limity w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za wszystkie porady udzielone pacjentom.

Adresy czterech nowych poradni specjalistycznych:

  • Poradnia urologiczna w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34, Grajewo
  • Pracownia tomografii komputerowej, w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34, Grajewo
  • Poradnia kardiologiczna w Szpitalu Wojewódzkim im. dr Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60, Suwałki
  • Poradnia geriatryczna w Szpitalu Wojewódzkim im. dr Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60, Suwałki

Red. PS, fot. pexels.com