Miniona niedziela dla zdrowia z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ odbyła się pod znakiem profilaktyki. Mieszkańcy trzech urokliwych miejscowości na Podlasiu – Świętej Wody, Bielska Podlaskiego, Jarnut – mogli skorzystać konsultacji i pomocy w zakresie dbania zdrowie własne i swoich najbliższych.

Pracownicy Podlaskiego Oddziału NFZ przygotowali ofertę prozdrowotną, z której mieszkańcy regionu mogli skorzystać w ramach biało–niebieskich punktów konsultacyjno-informacyjnych. Niedzielne festyny w trzech miejscowościach były okazją do tego, by przedstawić szczegóły Programu Profilaktyka 40 Plus. Wszyscy zainteresowani otrzymali również pomoc w wypełnieniu ankiety, dzięki której generowane jest skierowanie do skorzystania z tego bezpłatnego pakietu badań.

Przeszło sto osób skorzystało z ważenia i analizy składu ciała. To usługa bardzo pomocna w zdiagnozowaniu, czy właściwie się odżywiamy, wprowadziliśmy wystarczającą ilość ruchu do naszego życia oraz jaką mamy przemianę materii. Każdy, kto zważył się na stoisku POW NFZ, poznał swój wskaźnik BMI oraz otrzymał szczegółową analizę składu ciała pod kątem: zawartości tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie, masę mięśni, wieku metabolicznego tłuszczu trzewnego.

Mimo iż wakacje dobiegły końca, wiele osób nadal było zainteresowanych otrzymaniem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która podczas wyjazdu do kraju Unii Europejskiej uprawnia do bezpłatnego leczenia na zasadach równych z obywatelami danego kraju. Karty można było otrzymać od ręki, pracownicy POW NFZ wystawili prawie siedemdziesiąt takich dokumentów.

Ubiegła niedziela była czasem, w którym każdy miał możliwość przyjrzeć się własnemu zdrowiu, uzyskać informację na temat programów profilaktycznych, które pomagają lepiej zadbać o siebie.

W niedzielnym festynie przy Sanktuarium w Świętej Wodzie uczestniczyli leśnicy. Była to doskonała okazja do tego, by zapoznać się z programem Profilaktyka 40 Plus oraz otrzymać pakiet informacji na temat zdrowego stylu życia czy zadbania o własną sylwetkę z programem treningowym „8 tygodni do zdrowia”.

Rodzinna atmosfera podczas pikniku naukowego w Jarnutach sprzyjała dobrej i mądrej zabawie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych i warsztatach pszczelarskich, dorośli w tym czasie otrzymali informacje na temat Programu Profilaktyka 40 Plus oraz innych programów prozdrowotnych, m.in.: „8 tygodni do zdrowia”, Zdrowe Diety NFZ.

W Bielsku Podlaskim niedziela 5 września upłynęła pod znakiem miejskiej akcji #Szczepimysię, bo chcemy być razem.

W „szczepionkowym miasteczku” zaszczepiło się tego dnia ok. 40 osób. Chętni do zaszczepienia mieli do wyboru jednodawkową szczepionkę wektorową firmy Johnson&Johnson lub dwudawkową szczepionkę mRNA firmy Pfizer.

Kolejna wrześniowa niedziela dla zdrowia odbędzie się w Białymstoku na Rynku Kościuszki.

Wszystkich zainteresowanych zagadnieniami: zadbania o własne zdrowie i swoich najbliższych, zapobiegania chorobom oraz bezpłatnymi badaniami w ramach Programu Profilaktyka 40 Plus, Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na swoje biało-niebieskie stoisko profilaktyczne w niedzielę 19.09.2021 r., w Światowy Dzień Ginekologii Onkologicznej, na Rynek Kościuszki w Białymstoku, gdzie odbędzie się festyn pod hasłem: „Nie bój się pytać, ponieważ informacja jest siłą, ale to komunikacja jest rozwiązaniem”.

Red. PS, fot. POW NFZ

Tagi: