Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 80-letniej mieszkanki gminy Hajnówka. Kobieta wyszła we wtorek rano z domu i ślad po niej zaginął. Po kilku godzinach jej nieobecności zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc policjantów. Już po półtorej godziny od zgłoszenia mundurowi odnaleźli seniorkę. Ich działania wspierał policyjny pies Larry z bielskiej jednostki policji. Kobieta w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

We wtorek, tuż po godzinie 12, dyżurny hajnowskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 80-letniej mieszkanki gminy Hajnówka. Jak ustalili policjanci, kobieta wyszła z domu około 8.

Początkowo, 80-latkę samodzielnie próbowała odnaleźć rodzina, jednak bezskutecznie. W związku z tym postanowili zgłosić ten fakt policjantom. Z informacji najbliższych wynikało również, że seniorka ma problemy zdrowotne.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze. Już półtorej godziny później hajnowscy policjanci odnaleźli 80-latkę w budynku gospodarczym na jednej z posesji w tej samej miejscowości. Do szczęśliwego zakończenia akcji poszukiwawczej przyczynił się policyjny pies Larry z bielskiej jednostki policji, który zaprowadził policjantów wprost do seniorki. Odnaleziona mieszkanka gminy Hajnówka trafiła pod opiekę lekarzy.

Policjanci apelują, aby w przypadku zaginięcia osoby, w szczególności mającej problemy zdrowotne, osoby starszej, niepełnosprawnej lub dziecka, jak najszybciej powiadamiać służby ratunkowe. W takich sytuacjach każda chwila zwłoki działa na niekorzyść zaginionego. Im szybsze powiadomienie służb, tym większe prawdopodobieństwo, że osoba zaginiona cała i zdrowa powróci do domu.

Red. PS, źródło i fot. podlaska.policja.gov.pl