W tym roku połączenia POLREGIO na trasie Białystok – Waliły zostaną uruchomione już z początkiem maja. Pociągi będą kursować codziennie do 26 września 2021 roku.

Podpisując w grudniu 2020 r. nową umowę z POLREGIO na wykonywanie przewozów kolejowych w regionie, zarząd województwa podlaskiego zdecydował o wprowadzeniu codziennych połączeń na trasie Białystok – Waliły w okresie 1 maja – 26 września br. Od lipca 2016 roku połączenia były realizowane w sezonie letnim tylko w weekendy.

W tegorocznej ofercie znajdą się dwie pary pociągów. Odjazdy z Białegostoku o godz. 4.50 (od poniedziałku do piątku), 8.52 (soboty i niedziele), 15.45 (codziennie). Odjazdy z Walił: 5.49 (od poniedziałku do piątku), 10.27 (soboty i niedziele), 16.51 (codziennie). Jak zawsze, dzięki dogodnym przesiadkom w Białymstoku, z oferty będą mogli skorzystać mieszkańcy innych miejscowości województwa podlaskiego, a także innych regionów Polski.

Na trasie Białystok – Waliły, tak jak w poprzednich sezonach, będzie obowiązywać atrakcyjna oferta POLREGIO „Bilet dobrych relacji”. Ceny za przejazdy nie zmieniają się, np. bilet normalny na przejazd z Białegostoku do Walił w dalszym ciągu kosztuje 5,30 zł.

W związku z wprowadzeniem codziennego terminu kursowania pociągów, oferta promocyjna zostanie rozszerzona. Od 10 maja br. będą dostępne bilety miesięczne w dwie strony. Na przykład za bilet miesięczny na przejazd z Białegostoku do Walił i z powrotem zapłacimy tylko 99 zł. Cena biletu według podstawowej taryfy POLREGIO wynosi 250 zł. Osoby uprawione do korzystania z ulg ustawowych, np.studenci, uczniowie, seniorzy czy posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny będą mogli kupić bilety jeszcze taniej, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami.

Bilety są dostępne w kasach biletowych, w automatach biletowych(w pojazdach) oraz poprzez własny system sprzedaży przewoźnika pod adresem polregio.pl i aplikację mobilną POLREGIO. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilety będzie można też kupić w pociągu, po zgłoszeniu się do obsługi, bez żadnych dodatkowych opłat.

Red. PS, fot. POLREGIO

Tagi: