Organizacja zaprasza wszystkich, którzy potrzebują pomocy księgowej przy rozliczeniach rocznych z urzędem skarbowym.

– Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 do biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku można przynieść swój PIT, a nasz dział księgowości pomoże go rozliczyć – mówiAgata Papierz, rzecznik białostockiej Caritas. – Natomiast tym, którzy chcą rozliczyć się przez internet, również wychodzimy naprzeciw.

Na stronie www.bialystok.caritas.pl w zakładce 1% można pobrać bezpłatnie potrzebne formularze lub rozliczyć się online.

Ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas zachęca również do przekazania 1% podatku na rzecz osób najbardziej potrzebujących, którym na co dzień niosą pomoc pracownicy i wolontariusze organizacji:

– Jeden procent jest ważny, kiedy planujemy stałe działania, kiedy chcemy przewidzieć wydatki i zaplanować budżet tak, żeby ta pomoc była jak najbardziej skuteczna i – przede wszystkim – stała. A pomagamy wszystkim grupom społecznym: dzieciom, młodzieży, seniorom, osobom chorym i niepełnosprawnym, bezdomnym, uzależnionym, samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym czy osobom ubogim i wykluczonym oraz uzależnionym.

W 2020 r. dzięki wsparciu z jednego procenta podatku Caritas Archidiecezji Białostockiej pomogła tysiącom osób potrzebujących prowadząc dwadzieścia placówek i realizując ponad trzydzieści różnego rodzaju akcji i programów pomocowych na terenie województwa podlaskiego. We współpracy z Caritas Polska wsparcie międzynarodowe otrzymali również poszkodowani w różnego rodzaju kataklizmach i katastrofach m.in. Bejrucie, Chorwacji czy Lesbos.

Red. PS, fot. mat. pras.

Tagi: