Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego poinformował, że marszałek wystosował pismo do podmiotów leczniczych zajmujących się realizacją szczepień przeciwko COVID-19, w sprawie dodatkowego wsparcia w zakresie przewozów seniorów na szczepienia. Usługę ma realizować spółka PKS Nova.

Ma to być pomoc dla osób starszych, które nie mają możliwości dojazdu do punktu szczepień. Autobusy dowiozą seniorów za darmo – z domu do miejsca, w którym są umówieni na szczepienie przeciwko COVID-19. I odwiozą z powrotem.

Jak powiedział marszałek, obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga zaangażowania dostępnych środków, by wesprzeć Narodowy Program Szczepień. Urząd wie, że pojawiły się problemy z dowozem seniorów do punktów, w których wykonywane są szczepienia. Dlatego UMWP razem ze spółką PKS Nova oferuje możliwość wsparcia przewozu osób do takich miejsc. Z transportu mogą skorzystać osoby uprawnione do szczepienia i zapisane w kalendarzu szczepień u konkretnego świadczeniodawcy, które nie mają możliwości dotarcia do punktu we własnym zakresie.

Zainteresowane podmioty mogą zgłosić się do koordynatorów przewozów w PKS Nova, w godz. 8-16, co najmniej dwa dni przed terminem szczepienia. Przewóz jest bezpłatny.

Co warte kolejny raz podkreślenia: to podmiot, który nie ma możliwości zapewnienia dowozu seniorów do punktu szczepienia, może zgłaszać informację o osobach, które potrzebują transportu do koordynatora realizacji przewozów. Stąd też będąc zapisanym na szczepienie, w razie problemu z dotarciem, należy odpowiednio wcześniej zgłosić ten fakt danej placówce.

Red. PS, fot. wrotapodlasia.pl

Tagi: