POLREGIO informuje, że w dniach 26 i 27 stycznia br. wystąpią zmiany w organizacji ruchu pociągów oraz funkcjonowaniu komunikacji zastępczej na trasie Białystok – Szepietowo. Jest to związane z opóźnieniem wykonania prac modernizacyjnych, które miały być zakończone 25 stycznia 2021 r.

POLREGIO informuje, że według informacji otrzymanych od zarządcy infrastruktury (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.) etap modernizacji linii kolejowej Rail Baltica, który miał trwać od 16 do 25 stycznia br., nie zostanie zakończony w terminie.

W dniach 26 i 27 stycznia 2021 r.zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza:

– za pociąg z Białegostoku do Szepietowa o godz. 6:06;
– za pociąg z Białegostoku do Szepietowa o godz. 15:20;
– za pociąg z Białegostoku do Łap o godz. 7:30;
– za pociąg z Białegostoku do Łap o godz. 19:53 (komunikacja zastępcza na całej trasie do Szepietowa);
– za pociąg z Szepietowa do Białegostoku, planowy odjazd o godz. 7:11 – odjazd komunikacji zastępczej – 8:15,
– za pociąg z Szepietowa do Białegostoku, planowy odjazd o godz. 16:46 – odjazd komunikacji zastępczej – 17:30;
– za pociąg odjeżdżający z Łap do Białegostoku o godz. 8:57.

Przypominamy, że czas jazdy autobusu komunikacji zastępczej jest dłuższy niż czas przejazdu pociągu, z powodu dojazdów do stacji i przystanków kolejowych.

Pozostałe pociągi mogą kursować z opóźnieniem, na podstawie operatywnie opracowywanych rozkładów jazdy. Godziny odjazdów autobusów komunikacji zastępczej, podane w rozkładach jazdy, nie zmienią się. Prosimy o uważne słuchanie komunikatów megafonowych na stacjach i przystankach osobowych, a także zapoznanie się z ogłoszeniami w gablotach informacyjnych.

W tych dniach pociągi spółki PKP Intercity przyjeżdżające do Białegostoku planowo o godz. 8:22 (Karkonosze), o godz. 18:39 (Podlasiak) oraz odjeżdżające z Białegostoku planowo o godz. 15:50 (Dąbrowska) i o godz. 20:35 (Karkonosze), na odcinku Białystok – Łapy będą kursowały jako pociągi osobowe. W tych pociągach będą honorowane wszystkie bilety POLREGIO.

W dniach 26 i 27 stycznia br. w godz. 7:30 – 14:30 zostanie uruchomiona specjalna infolinia nr 782 452 728, gdzie będzie można uzyskać informację o aktualnej sytuacji.

Red. PS, fot. mat. pras.

Tagi:

,