Szlak „Śladami bł. ks. Michała Sopoćki” obejmuje 10 miejsc związanych z życiem i działalnością ks. Michała Sopoćki – księdza, który na Podlasiu tworzył podstawy kultu Bożego Miłosierdzia. Tego, który dziś jest Patronem Białegostoku, dzięki któremu miasto szczyci się nazwą Miasta Miłosierdzia, który rozsławia region w kraju i na całym świecie.

Szlak „Śladami bł. ks. Michała Sopoćki” to nie tylko poznawanie miejsc, gdzie żył i pracował błogosławiony ks. Michał, to również a może przede wszystkim zgłębianie źródeł kultu Bożego Miłosierdzi oraz budowanie lokalnej tożsamości.

Działając w tym duchu serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkich materiałów filmowych o Szlaku „Śladami bł. ks. Michała Sopoćki”, które ukażą się na profilu Youtube Archidiecezji Białostockiej ArchiBial MEDIA, profilu Archidiecezji, na Twitterze oraz na stronie internetowej sopocko.pl w dniu 31 grudnia 2020 r.

Opublikowane zostaną materiały jednominutowe dotyczące poszczególnych miejsc na szlaku, oraz materiały nieco dłuższe około 3 minutowe stanowiące wstęp i posumowanie do podróży po Szlaku.

Liczymy, że zaprezentowane materiały będą tylko zachętą i wstępem do bliższego poznawania życia i dzieła ks. Michała Sopoćki i miejsc, w których rodził kult Bożego Miłosierdzia.

Red. PS, fot. sopocko.pl