Emeryci i renciści, którzy zwykle otrzymują swoje świadczenia 25. dnia każdego miesiąca, w grudniu odbiorą je nieco wcześniej. Pieniądze, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 21 grudnia. Natomiast wypłaty, które przekazywane są na konta, trafią do banków 23 grudnia. Seniorzy mogą być zatem spokojni i pewni, że nie zostaną bez pieniędzy na święta.

– Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań i licznych wydatków. W związku z tym warto wiedzieć, którego dnia zapuka do drzwi listonosz, czy też przelew pojawi się na naszym koncie. ZUS zadbał o to by każdy emeryt i rencista nie został bez pieniędzy na święta – informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Dobrą wiadomość mamy także dla świadczeniobiorców, którzy otrzymują wypłatę pierwszego dnia miesiąca. Za styczeń 2021 roku pieniądze zostaną im przekazane jeszcze w tym roku. 28 grudnia trafią na pocztę, a 30 grudnia na rachunki bankowe.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w takich momentach zachęca, aby rozważyć możliwość bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Ten sposób wybrało 76 proc. seniorów w województwie podlaskim. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przelewem nie musimy czekać na wizytę listonosza.

Red. PS, fot. pixabay.com