14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przygotowali niespodziankę dla seniorów z DPS-u w Białymstoku. W ramach akcji „Uśmiech dla seniora” przekażą im wyjątkowe kartki z życzeniami oraz drobne upominki.

Fundacja „Dr Clown” w trosce o dobre samopoczucie seniorów przebywających w szpitalach i placówkach opiekuńczych co roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora organizuje akcję „Uśmiech dla seniora”. Tegoroczne wydarzenie, z racji obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, będzie odbywać się w zmienionej formie z ograniczeniem kontaktu bezpośredniego. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” wręczą seniorom z domów opieki społecznej aż z 14 miast własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami. W Białymstoku uśmiechy trafią do seniorów z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej 9.

– Dotychczas w ramach akcji „Uśmiech dla seniora” odbywały się spotkania, na których Doktorzy Clowni prowadzili animacje
i zajęcia z elementami „terapii śmiechem” jak joga śmiechu czy zajęcia arteterapii, zdarzały się też pojedynki na najgłośniejszy śmiech i mecze siatkówki balonami. Niestety w tym roku musieliśmy zrezygnować z odwiedzin, ale nie mogliśmy zapomnieć o naszych wspaniałych seniorach. Przygotowaliśmy kartki z życzeniami, upominki, a w niektórych placówkach postaramy się odwiedzić seniorów wirtualnie! – mówi Agata Bednarek, prezes zarządu Fundacji „Dr Clown”.

– Bardzo często podopieczni domów seniora to osoby samotne lub takie, które z powodu oddalenia od bliskich szczególnie potrzebują ciepła i uśmiechu. A tam, gdzie potrzebny jest uśmiech, wkraczają Doktorzy Clowni! Nie możemy odwiedzić chorych na oddziałach, ale chcemy, żeby wiedzieli, że o nich pamiętamy, stąd pomysł na akcję z kartkami. To mały gest, ale wiemy, że wywoła szerokie uśmiechy na twarzach seniorów. Kartki wysyłamy do placówek pocztą – mówi Marta Gosiewska, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Białymstoku.

W całej Polsce Doktorzy Clowni przekażą uśmiechy seniorom z domów seniora, DPS-ów i hospicjów w m.in. Krakowie, Częstochowie, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Suwałkach, Opolu, Zielonej Górze, Toruniu i Gdańsku.

Red. PS, fot. mat. pras./Kaja Ciszewska