W związku z dynamiczną sytuacją i ograniczoną kadrą pielęgniarską na Oddziale Onkologii Ginekologicznej, spowodowaną dodatnimi wynikami testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród personelu, Białostockie Centrum Onkologii informuje o wstrzymaniu planowych przyjęć na Oddział Onkologii Ginekologicznej do końca tygodnia, tj. do piątku 30 października 2020 r. Pacjentki przebywające na tym oddziale mają zapewnioną opiekę personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.

Specjalistyczna Przychodnia Onkologiczna oraz pozostałe oddziały i zakłady BCO pracują bez zmian. Pacjenci, którzy rozpoczęli napromienianie/radioterapię, przyjmowani są zgodnie z planem. Podobnie w przypadku osób, które otrzymują chemioterapię.

– Pacjentów prosimy o przychodzenie do przychodni na wyznaczoną godzinę, którą mają państwo w karcie pacjenta. Przypominamy, że telefonicznie można uzyskać e-receptę czy też e-zwolnienie – informuje BCO.

Szpital, jako jeden z pierwszych w kraju, od marca br. przeprowadza przesiewowe badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla pracowników BCO, pacjentów do planowych przyjęć na oddziały szpitale i pacjentów ambulatoryjnych (przyjmujących chemioterapię/radioterapię oraz korzystających z rehabilitacji onkologicznej).

Osoby, u których występują objawy grypowe (gorączka, bóle kostno-mięśniowe, kaszel, duszność) lub osoby z dodatnim wywiadem epidemiologicznym proszone są o zgłoszenie tego faktu telefonicznie pod numerem 85 66 46 888 przed wizytą w przychodni i nieprzychodzenie na wizytę do przychodni oraz postępowanie w takim przypadku zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Red. PS, fot. BCO

Tagi: