Nauczyć się pływać można w każdym wieku. Od 22 października także na Pływalni Kameralnej w Białymstoku, która uruchamia specjalny kurs pływania od podstaw dla osób w wieku 50+.

Pływanie ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd ciała, ale też jego zdrowie. Poprawia krążenie, wzmacnia serce, odciąża kręgosłup, uelastycznia mięśnie, modeluje sylwetkę, a jednocześnie nie męczy tak, jak tradycyjna gimnastyka. Ta forma aktywności jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, także chorych. Regularny trening może pomóc w leczeniu nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy. Pływanie nie obciąża stawów, dlatego jest polecane osobom z nadwagą i otyłym. Warto zdobyć tę bezcenną umiejętność. Na tę naukę nie ma ograniczeń wiekowych.

Taką możliwość oferuje teraz Pływalnia Kameralna BOSiR. Pod względem głębokości niecki basenowej to znakomite miejsce dla uczących się pływać. Od 22 października 2020 r. obiekt organizuje specjalne kursy grupowych nauk pływania dla dorosłych na poziomie początkującym. Zajęcia dla osób w wieku 50+ będą realizowane w czwartki i piątki w godz. 14:00-14:45. Zapewniona jest przyjemna atmosfera i fachowa pomoc instruktorów w kameralnych warunkach. Zapisy do grup w kasie przy ul. Mazowieckiej 39C i pod nr tel. 85 742 17 07.

Na nauki pływania można zapisać się przez cały rok. Aktualnie wolne miejsca na Pływalni Sportowej są jeszcze w grupach na brodziku oraz na dużym basenie zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych – na poziomie początkującym i średniozaawansowanym. Szczegóły można znaleźć na stronie: http://miejskoaktywni.pl/s,plywalnia-sportowa,9.html#/nauki-plywania-w-roku-szkolnym-1734 oraz pod nr tel. 85 652 69 87 i 85 665 28 72.

Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a dysponuje pojedynczymi wolnymi miejscami na dużym basenie w grupach początkujących dla młodzieży i dorosłych oraz na doskonalenie pływania dl dzieci powyżej 8 lat. Szczegóły można znaleźć na stronie: http://miejskoaktywni.pl/s,plywalnia-rodzinna,10.html#/zapisy-na-nauki-plywania-w-roku-szkolnym-1733 oraz pod nr tel. 85 662 87 02 i 85 662 87 03.

Przypominamy także o innych usługach miejskich obiektów pływackich. Pływalnia Kameralna prowadzi zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym oraz korygujące wady postawy – to doskonała forma terapii w wodzie. W większości grup jest sporo wolnych miejsc. Sprzedaż – w kasie przy ul. Mazowieckiej 39C, rezerwacje miejsc pod nr tel. 85 742 17 07. Szczegóły także na stronie: http://miejskoaktywni.pl/s,plywalnia-kameralna,11.html#/zajecia-rehabilitacyjne-na-plywalni-kameralnej-od-wrzesnia-1738.

Z zajęć w wodzie dużą popularnością cieszy się aqua aerobik. Trening w wodzie wzmacnia i uelastycznia mięśnie, wyszczupla, wyprostowuje sylwetkę. Ryzyko kontuzji jest minimalne, trening jest urozmaicony i dla osób w każdym wieku, także tych, które nie umieją pływać.

Na Pływalni Kameralnej, która jest wręcz idealnym miejscem dla tego typu aktywności, aqua aerobik organizowany jest przez sześć dni w tygodniu w godzinach porannych, popołudniowych i wieczornych. Tutaj lepiej zagwarantować sobie udział w zajęciach z wyprzedzeniem i dokonać rezerwacji.

Red. PS, fot. BOSiR

Tagi:

,