Społeczność osób niewidomych oraz słabowidzących doceniła empatię i zaangażowanie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Muzeum w Tykocinie zajęło drugie miejsce w konkursie IDOL 2020 w kategorii Instytucja/Placówka kultury/Firma. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Szansa dla Niewidomych.

W związku z tym wyróżnieniem Muzeum w Tykocinie dostało zaproszenie na otwarcie Światowego Spotkania Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich – REHA FOR THE BLIND IN POLAND, które odbędzie się 11 września o godzinie 14.00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Odbędzie się też wtedy uroczystość wręczenia laureatom statuetek, dyplomów i tyflodyplomów.

Od roku 2007 w czasie Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND zostają przyznawane statuetki IDOL. Nagroda skierowana jest do tych, którzy w swoim życiu kierują się dobrem dla drugiego człowieka, a ich działania skierowane są w stronę środowiska niewidomych.

Autorem statuetek jest prof. Andrzeja Dłużniewski (ur. 3 sierpnia 1939, zm. 16 grudnia 2012), polski malarz, rysownik, grafik, fotograf, performer. Tworzył również formy literackie, zarówno beletrystykę jak i poezję konkretną.

Red. PS, fot. Muzeum Podlaskie w Białymstoku (na zdjęciu: miniatura Synagogi)

Tagi:

,