Historyczny budynek przy ul. Białostockiej w Wasilkowie stał się własnością gminy. Podpisany został już akt notarialny z jego dotychczasowymi właścicielami.

Dawniej mieściła się w nim poczta i posterunek Milicji Obywatelskiej. Otwarty ma zostać tu Dzienny Dom Opieki Medycznej (DDOM), w którym osoby starsze, niepełnosprawne oraz wymagające całodziennej opieki mogłyby znaleźć pomoc, skorzystać z porady lekarza czy rehabilitanta, ale także wziąć udział w warsztatach, szkoleniach czy po prostu spędzić czas.

Decyzję o zakupie nieruchomości podjęli radni Wasilkowa podczas majowej, nadzwyczajnej sesji. Radni mieli wiele wątpliwości, czy warto kupić budynek, który od dawna stoi pusty i niszczeje, a którego wartość – 422 tys. zł to w rzeczywistości wartość działki, na której stoi. Po pięciu godzinach dyskusji radni podjęli uchwałę w sprawie kupna nieruchomości przy 8 głosach za, 5 wstrzymujących się i jednym przeciw. W podjęciu decyzji pomogły radnym w dużej mierze panie z Rady Seniora, które uczestniczyły w sesji i wielokrotnie zabierały głos domagając się podjęcia decyzji.

W gminie Wasilków mieszka ponad 3 tysiące seniorów, a nie mają miejsca, gdzie mogliby wspólnie spędzać czas.

Opr. Red. PS, fot. UM Wasilków

Tagi: