W województwie podlaskim mieszka ok. 300 tys. osób po 65. roku życia. W okresie pandemii koronawirusa wiele z nich potrzebuje pomocy w prostych codziennych sprawach, jak zrobienie zakupów. Dlatego Biedronka w marcu tego roku uruchomiła ogólnopolski program „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Jego celem jest łączenie osób potrzebujących pomocy w zakupach z wolontariuszami.

Każdy senior i każda osoba gotowa pomagać, mogą zgłosić się do programu dzwoniąc pod numer 22 205 33 00 lub poprzez formularz na stronie internetowej sieci.

Do programu zapisało się już ok. 20 tys. osób. W niektórych regionach Polski seniorzy nadal jednak czekają na wolontariuszy. W województwie podlaskim na wsparcie oczekuje ok. 4 osób.

Troska o osoby starsze to w tym trudnym czasie nasza wspólna odpowiedzialność. Jesteśmy pewni, że kolejni wolontariusze dołączą do grupy osób gotowych nieść pomóc seniorom w robieniu zakupów, bo czas na pomaganie jest zawsze. Wspólnie zamieńmy „mogę” w „pomogę” i nie dajmy się zwieść temu, że sytuacja w sklepach powoli wraca do normy – wciąż jest wielu seniorów, którzy czekają na wsparcie wolontariuszy – mówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w sieci Biedronka.

Aby umożliwić seniorowi płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia, Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Wszyscy seniorzy, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania także karty „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Przekażą ją następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce. Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

Red. PS, fot. pixabay