Fundacja Wspierania Ratownictwa Wodnego zaprasza młodzież do uczestnictwa w tegorocznej, szóstej już edycji obozu sportowo-rekreacyjnego nad Jeziorem Rajgrodzkim, w Ośrodku Wypoczynkowym Łoś. Zaplanowano go na 2 – 11 lipca 2020 r. W programie przewidziano m.in. naukę i doskonalenie pływania, zajęcia z żeglarstwa, windsurfingu, spływy kajakowe, wyjazd do aquaparku i wiele innych.

W czasie obozu uczestnicy realizują zajęcia w stopniu podstawowym z ratownictwa medycznego, czyli uczą się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W jej skład wchodzą m.in. nauka resuscytacji, bandażowanie, układanie i przenoszenie poszkodowanego na desce ortopedycznej, nauka posługiwania się defibrylatorem (zajęcia prowadzone są przesz doświadczonego ratownika medycznego).

Organizatorzy zaplanowali również zajęcia z ratownictwa wodnego: pływanie w sprzęcie ABC(maska, rurka, płetwy), naukę posługiwania się rzutkami ratowniczymi (rzutka rękawowa). Będzie też „akcja ratunkowa” z użyciem liny asekuracyjnej (zajęcia prowadzone przez instruktora ratownictwa wodnego).

Młodzież może też liczyć na zajęcia z nurkowania swobodnego (prowadzone przez emerytowanego policjanta z jednostki SPAP, instruktora nurkowania), zajęcia z windsurfingu (poprowadzi je instruktor z wieloletnim doświadczeniem akademickim), zajęcia z żeglarstwa jachtowego (prowadzone przez instruktora z doświadczeniem zawodniczym), naukę i doskonalenie pływania (prowadzone przez trenera pływania). Oprócz tego będzie też nauka i pływanie kajakami i rowerami wodnymi.

Wszystkie te zajęcia są realizowane w celu zaszczepienia bakcyla w młodych ludziach do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu nad z wodą. Dodatkowo, realizowane są również zajęcia terenowe, jak np. podchody.

Obozy organizowane są od 2017 r.

Są dzieci, które jeżdżą z nami od 2017 bez przerwy – mówią organizatorzy.

Organizatorzy zastrzegają, że wciąż można się zapisywać. Nie należy kierować się terminem wpłaty zaliczki, podanym na powyższym plakacie, ponieważ został on stworzony jeszcze przed okresem epidemii koronawirusa.

Materiał promocyjny, fot. Fundacja Wspierania Ratownictwa Wodnego