Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku proponuje swoim czytelnikom bezpłatne korzystanie z wypożyczalni e-książek LEGIMI. Do dyspozycji jest ponad 55 500 e-booków (kryminały, fantastyka, romanse, sensacja, thrillery, horrory, książki dla dzieci i młodzieży, poradniki, podręczniki do nauki języków obcych, publikacje popularnonaukowe – baza tytułów jest ciągle rozbudowywana). Do rozdania są 492 kody miesięcznie.

Co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do Legimi?

  • Być czytelnikiem Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i posiadać ważną kartę biblioteczną.
  • Wysłać e-mail na adres: legimi@ksiaznicapodlaska.pl, w treści maila wpisując numer posiadanej karty bibliotecznej Książnicy Podlaskiej oraz imię i nazwisko. Po zweryfikowaniu, czy dana osoba jest czytelnikiem Książnicy, w mailu zwrotnym zostanie jej przesłany kod PIN, umożliwiający dostęp do wirtualnej czytelni Legimi. Wnioski o przyznanie kodu można przesyłać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00. Wnioski przesłane po godzinie 15.00 będą realizowane w następnym dniu roboczym (poniedziałek-piątek, 7.30 – 15.00).
  • Kody można otrzymać także w Wypożyczalni Głównej i Międzybibliotecznej oraz filiach nr 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 15.
  • Wejść na stronę: www.legimi.pl/podlaskie, podać otrzymany od biblioteki kod i założyć darmowe konto.
  • Pobrać bezpłatną aplikację LEGIMI.
  • Zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą.

Można czytać na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer (lista rekomendowanych urządzeń https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/).

Kody wydawane są każdego pierwszego dnia miesiąca (jeżeli pierwszy jest dniem wolnym, to kolejnego dnia). Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby posiadające zobowiązania finansowe wobec biblioteki przed otrzymaniem kodu muszą najpierw uregulować wszelkie należności. Kod można aktywować do końca miesiąca, w którym się go otrzyma, po tym czasie kod traci ważność. Od momentu aktywacji kodu, czytelnik przez miesiąc ma bezpłatny dostęp do bazy e-booków.

Aby przedłużyć dostęp do serwisu na kolejny miesiąc należy:

  1. Pobrać kod dostępu na kolejny miesiąc.
  2. Wejść na stronę www.legimi.pl/podlaskie i zalogować się na swoje konto wpisując login i hasło użyte podczas rejestracji do serwisu.
  3. Po zalogowaniu wpisać kod dostępu otrzymany w bibliotece.

Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: support@legimi.com lub bs@ksiaznicapodlaska.pl.

Red. PS, fot. pixabay.com