Od wtorku, 17 marca 2020, do odwołania zawieszone zostają planowe przyjęcia do wszystkich Klinik i oddziałów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Przypominamy, że 13 marca 2020 do odwołania wstrzymane zostały przyjęcia na planowe zabiegi do USK.

Taki komunikat wystosowały władze USK

Jak czytamy, do odwołania wstrzymane zostają również przyjęcia do poradni specjalistycznych zarówno przy ul. Skłodowskiej, jak i ul. Żurawiej. Poradnie świadczyć będą jedynie usługi dla pacjentów zarejestrowanych w postaci teleporady z możliwością wystawienia recepty czy e-zwolenienia.

Pacjenci wymagający działania personelu medycznego (zmiana opatrunku, zdjęcie gipsu, zdjęcie szwów, podanie leków w ramach programu lekowego) będą przyjmowani w poradni tak jak to było do tej pory (według listy).

Pacjenci z przypadkami nagłymi proszeni się o kierowanie się na SOR.

Do odwołania wstrzymana zostaje działalność Punktu Pobierania Krwi do badań diagnostycznych.

Nadal przyjmowani będą:
– pacjenci w stanach ostrych (czyli w stanach zagrożenia życia),
– pacjenci z ustalonym rozpoznaniem lub wysokim ryzykiem nowotworu złośliwego,
– pacjenci leczeni w programach lekowych, w sytuacji gdy podanie leku wymaga hospitalizacji.

Zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych wprowadziło też Białostockie Centrum Onkologii. Wstęp do poradni szpitalnych mają tylko pacjenci umówieni na wizytę. Przed wejściem do szpitala, każda osoba będzie miała mierzoną temperaturę.

Red. PS, fot. USK