Od dzisiaj – 4 marca, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku wprowadził całkowity zakaz odwiedzin. Jak czytamy w oświadczeniu, dzieje się tak: „W związku ze wzrostem zachorowań na infekcje wirusowe oraz z podwyższonym ryzykiem zachorowań na koronawirusa w Europie oraz z powodu nałożenia na Szpital przez Wojewodę Podlaskiego obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej gotowości.”

Od 4 marca zamknięte będzie wejście do szpitala od strony ul. Skłodowskiej, zamknięte będzie również przejście między szpitalem, a budynkiem poradni.

Do szpitala można będzie wchodzić jedynie wejściem obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, od strony Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Zakaz obowiązuje zarówno w lokalizacji przy ul. Skłodowskiej, jak i ul. Żurawiej.

Zakaz obowiązuje do odwołania.W ciągu kilku najbliższych dni wprowadzona zostanie zewnętrzna wstępna kwalifikacja pacjentów. W specjalnych pomieszczeniach kontenerowych, ustawionych przed wejściem do szpitala, przeprowadzana będzie wstępna kwalifikacja chorych. Będzie podejmowana decyzja, kto może wejść do szpitala na Szpitalny Oddział Ratunkowy, a kto wymaga zgłoszenia bezpośrednio na zakaźną izbę przyjęć przy ul. Żurawiej 14. Te osoby nie będą mogły wejść do szpitala.

Red. PS, fot. UmB