Fundacja „Pomóż Im” zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie dla wolontariuszy. Podczas trzech spotkań, które odbędą się kolejno: 4, 11 i 18 marca, będzie można dowiedzieć się: na czym polega wolontariat; jakie są prawa i obowiązki wolontariusza i organizacji, którą wspiera; jaki rodzaj wolontariatu jest dla nas najlepszy, a także jak radzić sobie w trudnych sytuacjach podczas działań wolontarystycznych.

Spotkania poprowadzą doświadczeni pracownicy fundacji, którzy na co dzień zajmują się nieuleczalnie lub przewlekle chorymi dziećmi. Dodatkowo, każdy z uczestników weźmie udział w kursie pierwszej pomocy oraz obowiązkowych praktykach wolontariatu – biurowego oraz akcyjnego na rzecz Fundacji „Pomóż Im”.

Wolontariat to okazja do poznania nowych, ludzi, zdobycia doświadczenia, rozwoju zainteresowań i umiejętności, ciekawego spędzenia czasu wolnego, a także dobrej zabawy i nowych wyzwań.

Szkolenie skierowane jest do osób powyżej 16. roku życia, zainteresowanych niesieniem bezinteresownej pomocy. Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie odpowiednich umiejętności.

Zapisy na kurs przyjmowane są drogą mailową pod adresem: wolontariat@pomozim.org.pl.
Należy podać: Imię i nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu. Termin zgłoszeń do 2.03.2020 r. Kontakt telefoniczny do koordynatora wolontariatu: Dominika Chimkowska, tel. 605 460 330.

Szkolenie odbędzie się w aula 1.7. na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB, ul. Szpitalna 37, Białystok.
Godz. 18 (czas trwania – ok. 90-120 min).

Opr. EW, fot. Fundacja „Pomóż Im”