„Dla mnie się tu podoba” to nietypowa wystawa o regionie podlaskim. Do obejrzenia do 8 marca w Galerii im. Sleńdzińskch, przy ul. Legionowej 2.

Cykl grafik przygotowanych na wystawę „Dla mnie się tu podoba” stanowi subiektywną narrację artystki o Podlasiu. W zasadzie od początku jej drogi twórczej Podlasie było głównym źródłem jej inspiracji. Jak sama podkreśla; „Odbierałam ‘moje’ Podlasie wszystkimi zmysłami. Jawiło mi się w barwach, zapachach, dźwiękach, które budziły emocje – nieraz skrajne, nie do końca zrozumiałe. W końcu fala doznań jakich doświadczałam mogła znaleźć tylko jedno ujście. To, co chciałam i mogłam zrobić, to przenieść wszystko, co czuję w kreacje artystyczną.”

Tematy oraz miejsca, które były inspiracją do stworzenia cyklu grafik układają się w nietypowy przewodnik po Białymstoku i regionie. Nie znajdziemy na nich Pałacu Branickich ani babki ziemniaczanej. Są za to szeptuchy i duch puszczy. Pomimo intensywności w warstwie kolorystycznej i figuratywnej grafiki można również potraktować jako wstęp do własnej opowieści.

Wstęp:

WT-PT: 6 złotych (bilet umożliwia zwiedzenie 3 oddziałów Galerii w ciągu 7 dni)
ND: bezpłatnie

Red. PS, fot. mat. prasowe