W sobotę rozpocznie się kolejna tura projektu Akademia Trzeciego Wieku skierowana do seniorów. Sprawdźcie Państwo, czy można się jeszcze zgłosić.

Projekt realizowany jest przez Wydział Nauk o Edukacji UwB. Uroczysta inauguracja odbędzie się w sobotę (11.01.2020) o godzinie 12 w auli dydaktyczno-widowiskowej wydziału przy ul. Świerkowej w Białymstoku.

Akademia Trzeciego Wieku to program działań edukacyjnych adresowany do osób w wieku 60+ z województwa podlaskiego. Ma pomóc w aktywizacji i integracji ludzi starszych, wspierać ich w odkrywaniu pasji, rozwijaniu zainteresowań i doskonaleniu rozmaitych umiejętności. Seniorzy biorą udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach, ale także w koncertach, a nawet wycieczkach. Zajęcia dla pierwszej grupy rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku i potrwają jeszcze 4 miesiące. Z początkiem 2020 roku do projektu dołączają następni uczestnicy.

Wykład inaugurujący drugą turę, zatytułowany „Potencjał wieku senioralnego a edukacyjna oferta Akademii Trzeciego Wieku”, wygłosi dr hab. Wioleta Danilewicz, prof. UwB, koordynatorka projektu. Po nim seniorzy wysłuchają koncertu „Kolędy Europejskiej Christianitas”.

Osoby zainteresowane udziałem w Akademii mogą się jeszcze zapisywać. O szczegóły można pytać telefonicznie pod numerem 85 745 73 92 lub mailowo: atw@uwb.edu.pl, a także bezpośrednio w biurze projektu. Dodatkowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej projektu pod adresem: https://www.atw.uwb.edu.pl/.

Pieniądze na realizację Akademii Trzeciego Wieku – ponad 1,8 mln zł – Uniwersytet w Białymstoku zdobył w konkursie zorganizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Fundusze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.

Red. PS, fot. UwB