Już po raz trzeci Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dzień Seniora”. To ogólnopolska akcja, której celem jest aktywizacja osób starszych i popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Tegoroczna edycja zorganizowana jest pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”. Uroczystość odbędzie się 3 października w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 3.

Co roku na terenie całego kraju jak również w województwie podlaskim, organizowane są wydarzenia dla seniorów, które aktywizują ich i zachęcają do wyjścia z domu, ale także podczas których mogą skorzystać z porad ekspertów ZUS z zakresu ubezpieczeń społecznych, przysługujących im świadczeń, waloryzacji czy zatrudnienia na emeryturze.

Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów, seniorzy będą mogli obejrzeć ciekawy program artystyczny, jak również skorzystać z porad specjalistów. Oprócz tego celem akcji jest również aktywizacja społeczna osób starszych, które dzięki przygotowanym wydarzeniom i atrakcjom będą mogły spotkać się z innymi i spędzić aktywnie czas.

Tegoroczny „Dzień Seniora” zbiega się z 85-leciem powstania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. My ze swojej strony chcielibyśmy przybliżyć ciekawą historię naszej instytucji i pokazać, jak zmieniała się na przestrzeni lat. Niewiele osób pewnie wie, że pod koniec lat trzydziestych XX wieku ZUS był uznawany za jedną z najszybciej rozwijających się instytucji ubezpieczeniowych w Europie, a w ostatnich miesiącach 1938 r. wartość jego majątku szacowano na pół miliarda złotych – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Obchody Dnia Seniora 2019 odbędą się 3 października w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 3.

Harmonogram:

– 10.00–10.05 otwarcie i przywitanie gości

– 10.05–10.15 wystąpienie Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz wręczenia dyplomów wyróżnionym Seniorom

– 10.15–10.30 wręczenie odznaczeń związkowych – Przewodniczący PZERiI Pan Jan Kalinowski

– 10.30–10.45 wystąpienie Przewodniczącego PZERiI Pana Jana Kalinowskiego

– 10.45–11.00 wystąpienie zaproszonych gości

– 11.00–11.15 wystąpienie Rzecznika Regionalnego ZUS Województwa Podlaskiego Pani Katarzyny Krupickiej

– 11.15–12.00 występy zespołów artystycznych

– 12.00–13.00 poczęstunek

– 13.00 zakończenie

Źródło: ZUS/ Fot. źródło ZUS