Jak zatrzymać piękny i młody wygląd skóry pomimo upływu lat? Kwas hialuronowy, lifting, a może hands slow age – który zabieg będzie najbardziej skuteczny? Odpowiedzi udziela w naszym dzisiejszym wywiadzie specjalistka w dziedzinie medycyny estetycznej Martyna Hlebowicz, właścicielka gabinetu EstetiCosmetology Hlebowicz.

Podlaski Senior: Proszę powiedzieć, czym zajmuje się Pani na co dzień?

Martyna Hlebowicz: Jestem właścicielką gabinetu EstetiCosmetology Hlebowicz. Na co dzień zajmuję się kosmetologią estetyczną i pielęgnacyjną. Jestem po to, aby wydobyć z każdej kobiety i mężczyzny prawdziwe piękno. Moja praca to moja pasja. Chcę zmieniać Was, jak najlepiej tylko umiem. Współpracuję z wieloma instytucjami. Jestem osobą młodą i w 100 % zaangażowaną w swoją pracę.

Medycyna estetyczna jest coraz bardziej popularna na świecie – ale również w Polsce. Czy zauważa Pani zainteresowanie zabiegami wśród białostockich seniorek?

– Jak najbardziej! Każda osoba zasługuje na to, by czuć się dobrze w każdym wieku. Czas nas goni, spróbujmy go zatrzymać. W swojej Klinice przyjmuję Pacjentki w różnym wieku, od 19 do 70 lat. Kosmetologia i medycyna estetyczna idzie tak naprzód, że niezwykle ważne jest ciągłe szkolenie się. Ostatnimi czasy coraz więcej seniorek zaczyna uczęszczać do klinik i gabinetów medycyny estetycznej. Bardzo często przyprowadzają je córki, bądź zmusza chęć zmiany przed weselem swojego dziecka. Niezwykle mnie to cieszy.

Z jakich zabiegów mogą śmiało skorzystać Panie w wieku 50+, aby nieco odmłodzić skórę twarzy?

– Uważam, że podstawowym zabiegiem jaki powinniśmy wykonać u osoby, która nigdy nie była u kosmetologa czy lekarza medycyny estetycznej jest oczyszczenie skóry twarzy. W mojej klinice stosujemy innowacyjne rozwiązania oraz najnowszej generacji sprzęt, ale doskonale sprawdza się również klasyczne oczyszczanie manualne. Największą popularnością cieszą się u mnie zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz Nici PLLA i PDO w technikach korekcyjnych i liftingujących. Na takie zabiegi przyjeżdżają do mnie panie z całej Polski i spoza granic naszego państwa. Efekty w przypadku Kwasu hialuronowego są natychmiastowe, dlatego panie wychodzą od razu z ogromnym uśmiechem na twarzy.

Czy istnieją zabiegi, które mogą poprawić skórę całego ciała?

– Oczywiście. Zabiegi dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta. Dużą popularnością cieszą się zabiegi wyszczuplające ciało oraz poprawiające kondycję skóry. Współpracuję tutaj również z masażystką, która dba o dobrą kondycję całego ciała. Oferujemy również zabiegi na okolice głowy. Pomagają one pobudzić mieszki włosowe do rozwoju oraz zahamować proces wypadania włosów.

Niezwykle często nasz wiek zdradza stan dłoni – czy możemy jakoś zaradzić procesowi ich starzenia się i skorygować wygląd?

– Naturalnie! Wstawiając zdjęcie na swój facebookowy profil odmłodzonych dłoni dostałam komentarz: „Efekt spektakularny! A mówi się, że wieku na dłoniach nie ukryjesz. A jednak”. Oferuję zabieg mezoterapii połączonej z kwasem hialuronowym natychmiastowo odmładzający dłonie. Dodatkowo do wybranych zabiegów na twarz wykonuję zabieg „Hands slow age” – spowalniający proces starzenia się rąk.

Nie u każdego tempo starzenia się skóry jest takie samo. Od jakich czynników to zależy?

– Każdy organizm jest inny, każdy człowiek jest inny. Jednak w dużej mierze mają wpływ w tym przypadku geny. Kolejnymi czynnikami są: tryb życia, zdrowe odżywianie i picie dużej ilości wody. Mają one również ogromny wpływ na młody i zdrowy wygląd. Należy również pamiętać, iż proces starzenia się znacznie przyspieszają: palenie papierosów, stres oraz picie alkoholu.

Czy Pani praca jest źródłem satysfakcji? Co Panią najbardziej motywuje?

Największą motywacją są dla mnie efekty mojej pracy i zadowolenie moich pacjentek. Nic nie daje więcej radości, jak zadowolony pacjent. Mam wtedy pewność, że idę w dobrym kierunku i mój rozwój nie idzie na marne. Dodaje mi to powera i chęci do dalszego szkolenie się. Serdecznie zapraszam do korzystania z usług oferowanych w mojej klinice.

Dziękuję za rozmowę.

Red. Podlaski Senior / Fot. Pixabay