Bezpłatne wejście na festiwal, możliwość wysłania pocztówki do babci, mural – organizatorzy Up To Date Festival skutecznie udowadniają, że osoby starsze nie muszą czuć się wykluczone z życia społecznego. Co rusz tworzą ciekawe inicjatywy z myślą o seniorach. Najnowsza z nich – Dancing Międzypokoleniowy – już dziś, w piątek 12 lipca 2019 roku od godz. 17.00 do 22.00 w Galerii Arsenał w Białymstoku. Zabierz rodzinę na tańce i poczuj radość życia!

Białostocki Up To Date Festival udowadnia, że można zrobić coś naprawdę pożytecznego – napełnić serca osób starszych radością i beztroską młodzieńczych lat. Nie potrzeba do tego aż tak wiele, wystarczą pomysł i chęci. A tych z pewnością nie brakuje organizatorom.

Zaczęło się od samego festiwalu, którego dziesiąta edycja odbędzie się w dniach 5-8 września w Białymstoku. Z myślą o osobach 50+ powstała wspaniała akcja – darmowe wejście na wydarzenie. To pierwszy duży festiwal skupiający miłośników muzyki, który z otwartymi ramionami powita każdego „starszego nastolatka”.

Jednak organizatorom to nie wystarcza. W ubiegłych edycjach poszli o krok dalej i stworzyli kolejną chwytającą za serce akcję – „Wyślij pocztówkę do Babci”. W czasie festiwalu można skorzystać z okazji i napisać parę ciepłych słów do swoich ukochanych najbliższych, za darmo. Up To Date Festival zapewnia wszystkie niezbędne materiały: kartki, znaczki, długopisy, a nawet skrzynkę na listy. Poprzednie odsłony wydarzenia pokazały, że inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a kolejkom do kartek nie było końca. Choć w dobie smartfonów pocztówki mogą wydawać się przestarzałe i niemodne, to organizatorzy przekonują, iż nasi dziadkowie o wiele bardziej ucieszą się z tradycyjnych, napisanych odręcznie pocztówek:

Będzie ona sympatycznym drobiazgiem, który zostanie włożony za szybę meblościanki, w ramę lustra czy postawiony na komodzie – mówią. – A jeśli zobaczymy ją w odwiedzinach u owego adresata, będzie cieszyć za każdym razem i przypominać o mile spędzonym czasie.

Warto wspomnieć, iż w ramach akcji, powstał w tym roku wspaniały mural, przedstawiający autentyczną postać – 90-letnią Babcię Eugenię Bajguz ( na zdj.).

W najbliższy piątek 12 lipca 2019 roku będzie miało miejsce wydarzenie, którego pomysłodawczynią i organizatorką jest Paulina Braun. Mowa o „Dancingu Międzypokoleniowym”, towarzyszącym wystawie „Historie o starości” w Galerii Arsenał, którą można oglądać do 15.09.2019 roku. Impreza odbędzie się przy wsparciu białostockiego Up To Date Festival oraz Galerii Arsenał, która udostępnia przestrzeń przy ul. Elektrycznej 13:

Dancing Międzypokoleniowy to kolejne wydarzenie, w które angażuje się Up To Date Festival – po Akcji 50+ i „Wyślij Pocztówkę do Babci” – którego celem jest zwracanie uwagi na sytuację seniorów – mówią Organizatorzy Festiwalu. – Wcześniej, na początku czerwca br. odsłonięto majestatyczny mural, widniejący na elewacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych białostockich budynków, który nie tylko przypomina o festiwalowej akcji „Wyślij Pocztówkę do Babci”, ale także głośno i wyraźne mówi o relacjach międzyludzkich. Ponadto, podczas wydarzeń towarzyszących, nieprzerwanie realizowana jest akcja „Wyślij Pocztówkę do Babci”, która polega na tym, że za darmo, podczas trwania wydarzenia, można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami dla najbliższych.

Didżeje to również rzecz jasna łączenie pokoleń: zagrają zarówno seniorzy jak i młodsi przedstawiciele profesji. Na tanecznym parkiecie spotkają się towarzystwa wielopokoleniowe, które będą miały okazję do wspólnej zabawy:
„Dancing Międzypokoleniowy to impreza taneczna dla odbiorców w różnym wieku, będąca efektem współpracy trzech podmiotów, które zwracają uwagę na podobne wartości i problemy społeczne. Na Dancing zapraszamy całe rodziny, kluby seniorów, grupy działkowiczów itp. Bawmy się razem bez względu na wiek!” – czytamy na stronie wydarzenia.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zadanie zostało dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku oraz Województwa Podlaskiego.

Działania białostockiego Up To Date Festival na rzecz osób starszych mogą napełnić serca seniorów optymizmem płynącym z faktu, iż młode pokolenia o nich pamiętają i pragną, aby aktywnie uczestniczyli w życiu społecznym – także we wspólnej zabawie z nimi.

Red. Podlaski Senior / Fot. M. Korsan