W dobie wszechobecnej komputeryzacji coraz więcej usług oferowanych jest przez internet. W sieci możemy już zrobić zakupy, opłacić rachunki, zarejestrować się w urzędach, a teraz – także umówić się na wizytę u lekarza. Taką wygodę oferuje portal znanylekarz.pl, który umożliwia nie tylko ustalenie wizyty, ale także zapoznanie się z opiniami o danym specjaliście.

Portal jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy założyć swoje konto i zaraz po rejestracji możemy swobodnie z niego korzystać. Co bardzo ważne – pacjenci korzystają z niego bezpłatnie. Strona oferuje usługi aż 146 000 lekarzy z całej Polski. Oczywiście dokładnie wiemy, z jakiego regionu kraju jest dany specjalista, ponieważ mamy możliwość wybrania interesującej nas lokalizacji. Znajdziemy tu oferty rozmaitych specjalizacji lekarskich m.in. ginekologia, ortopedia, stomatologia, dermatologia, chirurgia, psychiatria, psychologia, laryngologia, pediatria, okulistyka, neurologia, fizjoterapia, urologia, kardiologia, dietetyka. Doktora możemy wyszukać również poprzez wpisanie nazwy choroby lub schorzenia, które nam doskwierają. Przy nazwisku lekarza są podane informacje, czy przyjmuje on w ramach NFZ, czy jedynie prywatnie. Oczywiście znajdziemy również dokładny adres gabinetu, aby móc bez problemu stawić się na wizycie.

Bardzo przydatne przy wyborze lekarza są zamieszczane przez pacjentów opinie, których na stronie jest obecnie blisko 600 000. Informacje od pacjentów pomagają w porównywaniu specjalistów ze sobą oraz wyborze tego najlepszego. Oceny pacjentów są zróżnicowane – a więc portal rzetelnie przekazuje opinie o lekarzach, bez zbędnego koloryzowania.

Umówienie samej wizyty u interesującego nas lekarza jest również bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiadający nam termin, podać swoje dane i je potwierdzić. Bardzo przydatną funkcją strony jest opcja przypomnienia o ustalonej wizycie, które dostajemy w wiadomości sms oraz e-mail.

Portal posiada dodatkowe, atrakcyjne usługi, jak choćby możliwość skorzystania z porad online. Użytkownicy bardzo często zadają nurtujące ich pytania i otrzymują odpowiedź z poradą od specjalisty. Jest to pomocna opcja dla wszystkich tych, którzy potrzebują szybkiej konsultacji lub mają jakieś obawy.
Dla osób korzystających sprawnie z telefonów komórkowych istnieje także możliwość zainstalowania aplikacji mobilnej portalu na komórkę.

Jak widać internet umożliwia nam coraz więcej i pozwala na załatwienie wielu spraw bez wychodzenia z domu. Warto sprawdzić i tę stronę – to idealne rozwiązanie, aby uniknąć czekania w kolejkach do rejestracji.

Red. Podlaski Senior / Fot. Pixabay