Czerwcowa pogoda dopisuje i wprost nie sposób nie skorzystać z jej uroków. Szczególnie cieszą nas te chwile, które spędzamy w pięknych okolicznościach przyrody. Jednak również i w mieście możemy miło spędzić czas – co rusz organizowane są ciekawe wydarzenia. Jedno z nich: „Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Świat Na Talerzu” odbędzie się już 22 czerwca 2019 roku w Ogrodach Pałacu Branickiego w Białymstoku. Od godziny 10.00 do 16.00 będzie można odbyć kulinarną podróż w rozmaite zakątki świata.

„Podlaskie Śniadanie Mistrzów” to siódma odsłona największego podlaskiego festiwalu kulinarnego. Co roku goszczą na nim miłośnicy kuchni i dobrego jedzenia w każdym wieku. Bez wątpienia tłumy przyciąga niepowtarzalny, piknikowy klimat imprezy, możliwość relaksu na świeżym powietrzu i spędzenia czasu w gronie dobrych przyjaciół.

Tegorocznej odsłonie wydarzenia przyświeca hasło „Świat na talerzu”. Na wszystkich wielbicieli kuchni będą czekać wystawcy serwujący potrawy z rozmaitych zakątków świata. Wśród nich m.in. KOKU Sushi Białystok Rynek, Trattoria Czarna Owca, Cechowa, Lokalna Bistro, Z Drugiej Strony Rynku, Tartalina, Kawiarnia Zachodnia, Restauracja MAZEL TOV Kuchnia Żydowska, TANOSHII – Japanese Restaurant & Sushi Bar, Dwa Światy food & wine, Pięć Dębów, Stara Szkoła, 7Metod, Maison du Café oraz Rowerowa – Mobilne Kawiarnie.

Imprezie towarzyszy także III Podlaski Festiwal Kawy oraz warsztaty – m.in. lawendowe prowadzone przez Dworzysk i pokazy kulinarne. Organizatorzy zapewniają uczestnikom wydarzenia również strefę chillout, w której o atmosferę gości zadba Zmiana Klimatu.

„Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Świat Na Talerzu” to idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną i spróbowania dań z różnych krańców świata. Poprzednie edycje pokazały, że seniorzy nie muszą czuć się wykluczeni, a wręcz przeciwnie – są mile widziani na tego typu wydarzeniach i świetnie się na nich odnajdują. Podkreśla to sama organizatorka – Joanna Kozłowska:

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to impreza otwarta dla Gości w każdym wieku. Zapraszamy więc również osoby starsze – ze swoimi rodzinami, czy w gronie przyjaciół. Najbliższa impreza pod hasłem „Świat na talerzu” to wyjątkowa okazja by poznać kuchnie najdalszych zakątków świata, nie ruszając się z Białegostoku. W parku Ogrodów Pałacu Branickich jest wiele drzew, dających przyjemny cień, więc łatwo można schować się przed czerwcowym upałem. Dodatkowo – w zależności od nastroju, można wybrać gwarne miejsce bliżej animacji dla dzieci, lub rozłożyć koc w drugiej części parku, w ciszy i spokoju.

Warto więc już teraz zarezerwować sobie czas, aby móc odwiedzić Ogrody Pałacu Branickich i poznać smaki świata w pięknych okolicznościach przyrody.

Red. Podlaski Senior / Fot. P. Sejwa