Muzeum Podlaskie w Białymstoku zachęca seniorów do udziału w organizowanych co środę wydarzeniach. To idealna okazja do wyjścia z domu i skorzystania z ciekawej oferty. W programie szereg warsztatów, wykładów, wystaw, wycieczek i wiele innych atrakcji – wszystko z myślą o seniorach.  

Spotkania dla seniorów są organizowane cyklicznie. Muzeum Podlaskie w Białymstoku w każdą środę organizuje osobom starszym atrakcyjne wydarzenia, które pozwalają poznać wiele ciekawych historii, miejsc i wystaw. 22 maja 2019 roku można było odbyć spacer ulicą Sienkiewicza z historykiem Pawłem Okołotem (na zdj.) i poznać część historii naszego pięknego miasta. Uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat ulicy Sienkiewicza. Ale to tylko namiastka tego, jak każdą środę mogą spędzić seniorzy. Muzeum oferuje także oglądanie wystaw czasowych i stałych z audioprzewodnikiem. Osoby starsze mają więc niepowtarzalną okazję na zapoznanie się z wieloma dziełami sztuki i uzyskanie fachowych informacji. Jak mówią sami organizatorzy wydarzeń, ich działania mają na celu przede wszystkim aktywizację seniorów:

Muzealne środy dla seniorów pomyślane zostały jako cykl spotkań, odbywających się w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. – mówi Barbara Muszyńska, Kierownik Działu Promocji i Edukacji Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. – Zależało nam na aktywowaniu osób w wieku 60+ i dotarciu do tych, chcących rozwijać swoje zainteresowania w dziadzinach wiedzy, jakimi zajmuje się Muzeum Podlaskie, a są to historia, sztuka i archeologia. – dodaje. – Środowe muzealne spotkania odbywają się zawsze o godz. 11.00. Prezentujemy na nich zbiory, wystawy stałe i czasowe, odnosimy się też do różnych wydarzeń historycznych. Spotkania te przybierają różną formę, w zależności od tematu, do jakiego się odnoszą. Mogą mieć formę wykładu z prezentacją multimedialną, mogą być kuratorskim oprowadzaniem po ekspozycji, pokazem wybranych zbiorów lub aktualnych nowych nabytków czy też wycieczką historyczną po wybranych miejscach Białegostoku. Program spotkań, z podaniem terminu, miejsca i tematu, zamieszczamy z wyprzedzeniem na stronie internetowej Muzeum Podlaskiego, rozsyłamy elektronicznie subskrybentom newslettera, umieszczamy jako wydarzenie na Facebooku oraz rozpowszechniamy poprzez lokalne media”.

Jak widać, Muzeum Podlaskie w Białymstoku na bieżąco informuje o organizowanych spotkaniach. Wachlarz oferowanych atrakcji jest naprawdę imponujący, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko wyruszyć w poszukiwanie muzealnych ciekawostek.

Red. Podlaski Senior / Fot. I. Jabłońska