Już w najbliższą sobotę 18 maja 2019 roku o godzinie 14.00 startuje w Białymstoku dziesiąta edycja gry miejskiej. To jubileuszowe wydarzenie jest tym bardziej wyjątkowe, że dotyczy niezwykle ważnej tematyki – odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy zapraszają do zabawy również seniorów z naszego miasta.

Zbliżający się weekend zapowiada się w Białymstoku niezwykle ciekawie. Jak zwalczyć monotonię i nudę? Z propozycją w ramach Europejskiej Nocy Muzeów wyszedł Białostocki Ośrodek Kultury oraz Centrum im. Ludwika Zamenhofa, którzy przygotowali dla wszystkich chętnych grę miejską. Można wziąć w niej udział indywidualnie lub z grupą przyjaciół. Co ważne – organizatorzy nie wyznaczają granic wiekowych uczestników i mile widziane są także osoby starsze.

Białystok Wolny i Niepodległy! 1919-2019 to 10. odsłona gry miejskiej organizowanej przez Białostocki Ośrodek Kultury/ Centrum im. Ludwika Zamenhofa podczas Europejskiej Nocy Muzeów – mówi Agnieszka Kajdanowska z Białostockiego Ośrodka Kultury. – Tegoroczna edycja gry ma przybliżyć mieszkańcom miasta historię miejsc, ludzi i wydarzeń, związanych z odzyskaniem przez Białystok niepodległości i pierwszych trudnych lat jej utrzymania. To ciągle mało znany, a przecież tak istotny wątek naszej historii, tym bardziej wart przypomnienia – Białystok w 2019 roku świętuje stulecie odzyskania niepodległości. Jak co roku proponujemy sporą dawkę wiedzy o lokalnej historii, a przy tym świetną zabawę. Jako że to jubileuszowa edycja gry, na wszystkich jej uczestników będzie czekała słodka niespodzianka – ogromny tort w trakcie ogłoszenia wyników gry i wręczenia nagród (godz. 20.00). Gra jest adresowana do wszystkich białostoczan od lat 5 do 105! – dodaje. – To świetna zabawa dla całych rodzin, grup przyjaciół. Można grać indywidualnie oraz w grupach.

Na czym polega gra? Jej celem jest odnalezienie punktów w Białymstoku związanych z postaciami i wydarzeniami sprzed 100 lat. Dodatkowo, jeżeli po drodze uda się uczestnikom rozwiązać napotkane zadania, będą oni mogli wygrać atrakcyjne nagrody dla 10 najlepszych uczestników. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę z logo Gry i torbę. Nie liczy się tutaj czas pokonania trasy, ale ilość zdobytych punktów. Seniorzy mogą okazać się w tej konkurencji niełatwymi do pokonania rywalami i wykazać się swoim doświadczeniem oraz wiedzą historyczną.
Organizatorzy nadal przyjmują zgłoszenia chętnych do udziału w zabawie. Obowiązują zapisy telefonicznie: 85 67 67 367 lub osobiście w kasie BOK/CLZ do 17 maja 2019 w godz. 10.00-17.00 oraz 18 maja 2019 w godz. 13.00-13.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Red. PS / Fot. Pixabay