Maj to idealna pora, żeby wyjść na zewnątrz i zachwycić się podlaską naturą. I nie przeszkodzi temu nawet chłodny maj, gdy chodzi o poznanie przy tym bogatych zasobów kulturalnych i wyjątkowej architektury regionu. „Podlaskie. Let’s Go Outside” zachęca mieszkańców Białegostoku i okolic do korzystania z tych unikalnych dóbr, zabierając ich co miesiąc w najciekawsze, często nie do końca odkryte jeszcze rejony województwa podlaskiego.

Tym razem w podróż po drewnianym Podlasiu zabiorą nas studenci koła naukowego „mała ARCHITEKTURA” z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Drewniane domy z niepowtarzalnym ozdobnym wzornictwem to jeden z atrybutów, z których słynie województwo podlaskie i zachwyca turystów z najdalszych zakątków świata.

Następnie Doroteusz Fionik tanecznym krokiem przeniesie nas w okolicę przedmieść Bielska Podlaskiego, gdzie swoje miejsce ma Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, w którym od lat pielęgnowana jest wciąż żywa tradycja regionu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie przygotowana przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej wystawa zdjęć prezentujących drewnianą architekturę Podlasia.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia czeka wyśmienita zabawa połączona z nauką o dziedzictwie kulturowym Podlasia. Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej poprowadzą warsztaty pt. „Drewniane chatki dziadka i babki”, które każdemu pozwolą poczuć się małym architektem, tworzącym niezwykłe projekty podlaskich drewnianych okiennic.

Spotkanie z cyklu „Podlaskie. Let’s Go Outside” odbędzie się we wrotek, 14 maja br. o godzinie 17:00, na VI piętrze Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A).
Organizatorem wydarzenia jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, twórca portalu www.podlaskie.travel

Red. PS / Fot. podlaskie.travel