Majówka 2019 już się zaczęła. Dla osób pracujących to idealna okazja do złapania oddechu, relaksu i naładowania akumulatorów. To również dobry moment na skorzystanie z uroków przyrody, które przyniosła nam wiosna. Jak planują spędzić ten czas seniorzy i jaką aktywność zamierzają podjąć?

Pomysłów na spędzenie majówki jest wiele. Ci, którzy odpowiednio wcześnie zaczęli się do niej przygotowywać, wyjeżdżają w wiele ciekawych miejsc. W planach seniorów z Podlasia, z którymi rozmawialiśmy, był m.in. wyjazd do Mikołajek, Białowieży, czy nawet Hiszpanii. Do ostatniego miejsca wybiera się Pani Joanna (59 lat) wraz ze swoim mężem:

Majówka to idealna okazja, aby skorzystać z tanich biletów lotniczych. Wybieramy się więc z mężem na jakieś 2-3 dni do Hiszpanii. Może nie jest to długi pobyt, ale myślę, że będzie udany.

Wiele osób w okresie majówki zamierza uciec ze swoich mieszkań i spędzić ten czas na łonie natury. Ogromną popularnością będą się cieszyły w tym okresie ogródki działkowe. Na swoją posiadłość już wybrał się pan Waldemar ( 58 lat, na zdjęciu), który wcale nie zamierza na niej leniuchować.

W końcu mam czas, aby uporządkować swój ogród. Poprzycinam drzewka, skoszę trawę. Jeśli starczy mi sił i dopisze pogoda, to pomaluję też płot. Uwielbiam prace w ogrodzie – przyznaje pan Waldemar.

Podobnie wolne chwile spędzi pan Sławomir (65lat), który jedzie z rodziną na działkę, aby wypocząć od wielkomiejskiego zgiełku:

Jedziemy na 5 dni na działkę do Goniądza. Będziemy palić ognisko i wypoczywać. Może uda się wyskoczyć na jakieś kajaki.

Na relaks w przyrodzie decydują się również pani Agata (62lata) i pan Bogdan (66lat). Zamierzają poświęcić wolny czas na swoje hobby – łowienie ryb. Planują odwiedzić kilka ulubionych łowisk i oddać się przyjemności.

Seniorzy deklarują również, że jeśli tylko pogoda dopisze, to wraz z rodziną wybiorą się na wycieczkę rowerową i będą wspólnie grillować. Pan Andrzej (70 lat) pomimo swojego wieku nadal najchętniej wypoczywa w aktywny sposób:

Zabieram wnuczki na wycieczkę rowerową, trzeba korzystać z ładnej pogody i odciągnąć dzieci od telewizora. Aby pogoda dopisała”.

Pani Ilona (63 lata) dodaje, że organizuje rodzinnego grilla, bo jest to idealna okazja do spotkania i wspólnego spędzenia czasu.

Jednak wiele osób spędza majówkę po prostu w domu. Nie jest to dla nich jakiś szczególny moment, który celebrują w określony sposób. Pani Janina (83 lata) mówi, że dla niej to dni jak każde inne.

Jak widać planów na spędzenie majowego weekendu jest wiele. Życzymy wszystkim miłego wypoczynku i wspaniałej pogody!

 

Red. Podlaski Senior / Fot. PS