Miasto Białystok ogłosiło konkurs ofert na prowadzenie klubu seniora na jednym z białostockich osiedli w 2019 roku. W tej placówce osoby po 60. roku życia będą aktywnie spędzać czas, uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i spotkaniach.

Celem działalności klubu jest aktywizacja społeczna starszego pokolenia. Klub będzie czynny od poniedziałku do piątku. Podmioty zainteresowane udziałem w konkursie muszą przedstawić m.in. koncepcję jego funkcjonowania i tygodniowy rozkład zajęć. Oferty można składać do 12 grudnia. Miasto udzieli dotacji w wysokości 130 tys. zł na prowadzenie takiego klubu.

Obecnie ze wsparciem miasta działa klub seniora prowadzony przez Stowarzyszenie Klanza przy ul. Witosa 15B. Z jego oferty korzysta kilkaset osób. Dotacja na 2018 rok również wyniosła 130 tys. zł.

Z myślą o starszych mieszkańcach w Białymstoku działa także Karta Aktywnego Seniora. Karta wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. Do programu może przystąpić każdy, kto ma skończone 60 lat i mieszka w Białymstoku. Użytkownicy mogą korzystać z 50 proc. zniżki przy zakupie biletów wstępu do miejskich placówek kultury i obiektów sportowych BOSiR. Rabaty oferują także partnerzy prywatni.

Źródło: mat. pras. Urzędu Miejskiego w Białymstoku / Fot. pixabay.com