httpss://www.youtube.com/watch?time_continue=152&v=qxWv8_ct5TQ

„Po sześćdziesiątce chcę żyć zdrowo i na sportowo” – to nowy projekt dedykowany osobom po 60. roku życia, organizowany przez Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku w porozumieniu z wieloma specjalistami z dziedziny zdrowia i sportu.

 

„Po sześćdziesiątce chcę żyć zdrowo i na sportowo” to tytuł projektu, ale i zachęta, by osobom w wieku 60+ przyświecała taka myśl. Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku wraz z Klubem Sportowym ManiacGym, zachęca mieszkańców Białegostoku do wzięcia udziału w bezpłatnym programie z profilaktyki prozdrowotnej osób starszych.

W programie, która potrwa do końca 2018 roku, udział weźmie pół tysiąca białostoczan. Przez ten czas seniorzy skorzystają z wykładów z profilaktyki prozdrowotnej z lekarzem geriatrii, wykładów ze zdrowego odżywiania prowadzonych przez technologa żywności i dyplomowanego dietetyka inż. Eugeniusza Muszyca. Organizatorzy zapewniają także indywidualne konsultacje ze specjalistą obejmujące ustalenie diety umożliwiającej walkę z chorobami 3C = ciśnienie, cukier i cholesterol.

Oprócz prawidłowego odżywiania podstawą do zachowania dobrej kondycji i stanu zdrowia jest aktywność fizyczna i ćwiczenia dostosowane do możliwości osoby starszej. Dlatego jednym z ważniejszych elementów projektu będą cotygodniowych zajęć z instruktorem sportowym na basenie i siłowni pod nadzorem merytorycznym wicemistrzyni świata w fitness dr Joanny Zapolskiej.

Program „Po sześćdziesiątce chcę żyć zdrowo i na sportowo” finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort przeznaczył na ten cel blisko 80 tys. złotych.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej Podlaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Należy go złożyć osobiście w siedzibie przy ul. Warszawskiej 44/1.