Aktualności

Warto prowadzić swój dziennik

Za oknem mróz, pogoda nie sprzyja długim spacerom, zbliżają się długie zimowe wieczory. Dopadają nas spadki nastroju, a to wszystko przez brak słońca. Co robić w zaciszu domowym?

Można zacząć pisać dziennik, który będzie naszą prawdziwą relacją z codziennych zdarzeń, formą refleksji na różne tematy, a także zapisem naszych uczuć i emocji. Dziennik możemy zacząć pisać w każdej chwili, powinniśmy tylko pamiętać o tym, że zapiski robimy codziennie, regularnie i chronologicznie.

Każdy wpis powinien być poprzedzony datą. Dziennik prowadzony systematycznie pozwala nam odtworzyć to, co robiliśmy danego dnia, o danej godzinie.

Ma on charakter osobisty, pisany jest w pierwszej osobie liczby pojedynczej, w czasie teraźniejszym lub przeszłym.

Powinny się w nim znaleźć:
– pierwszy wpis: trochę informacji o nas samych, np. co lubimy robić, co nas interesuje;
– kolejne wpisy: data, dzień tygodnia, godzina; treść wpisu na dany dzień, np. relacja z wydarzenia, spotkania, refleksje na temat przeczytanej książki, można umieścić też swoje opinie i przypuszczenia; ciekawym urozmaiceniem jest wpisywanie swoich wierszy.

Drogi seniorze, zachęcamy Cię zatem do pisania dziennika. Za kilka lat może on być bogatym, ciekawym wspomnieniem.

Red. Podlaski Senior / Fot. pixabay

Redakcja Podlaski seniorWarto prowadzić swój dziennik

Related Posts

Ruszamy do teatru – dobra zabawa gwarantowana

Od czasu do czasu w Białymstoku możemy oglądać gościnne występy znanych i lubianych  teatrów. Tym razem Teatr Capitol przyjeżdża z „Bożyszcze Kobiet”. To lekka, pełna dowcipnych dialogów komedia o relacjach damsko-męskich, którą pokochają (nie tylko) osoby w długich związkach. Już 6 września w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki. Historia bohaterów zapowiada się ciekawie i wydaje